Kosmetika

Hlavní náplní kosmetické péče je pěstění zdravé pleti a udržování jejího zdravého vzhledu popřípadě odstranění jejich nedostatků. Při správné volbě kosmetického ošetření dosáhneme celkového zlepšení stavu pleti a tím i Vaší spokojenosti. S kosmetickým ošetřením pleti běžně začínáme asi od 25 let. Při mastné pleti i dříve.

Jak probíhá kosmetické ošetření?

Nejdříve pleť povrchově očistíme pleťovým mlékem a pleťovou vodou od nečistot. Vytvarujeme obočí popřípadě depilujeme ostatní chloupky v obličeji. Následuje příjemná masáž obličeje buď kokosovým nebo jiným olejem. Masáží povzbudíme krevní oběh, zlepší se látková výměna a pokožka bude mít zdravější vzhled. V případě potřeby po masáži hloubkově čistíme pleť od komedonů (černé a bílé tečky v pórech kůže). Následně pleť dezinfikujeme pleťovou vodou a čistíme od starých a zrohovatělých buněk peelingem. Aplikace pleťové masky patří k závěrečným úkonům. Masku volíme podle typu Vaší pleti. Po nanesení masky můžeme barvit obočí nebo řasy. Při působení masky se najde chvilička na příjemnou masáž hlavy. Po smytí masky popřípadě barev z řas a obočí se na pokožku nanese vybrané sérum a na závěr krém vhodný právě pro Vaši pleť.

Jak o pleť pečovat po kosmetickém ošetření?

Tentýž den se pokožka nemusí mýt a ničím ošetřovat. Pleť bude vstřebávat výživné látky z kosmetických produktů použitých během ošetření.

Jak pečovat o pleť do další návštěvy kosmetičky?

Pleť je dobré omýt každé ráno a večer pleťovým mycím gelem, a poté nanést buď denní nebo noční krém. Jednou za týden můžeme použít gel s peelingem. Pokud máme nanesený make up, odličujeme pleťovým mlékem. Tato minimální péče vystačí k tomu, aby naše pleť vypadala svěží, čistá a zdravá. Dalším důležitým faktorem k udržení zdravé pleti je dobrý pitný režim, dostatek spánku a v neposlední řadě dobrá nálada a psychická pohoda.