Masáže

Co je masáž - Původ slova

Z Francouzského slova "massageis" - tření, hnětení

Z Arabského slova "massa"- dotýkat se, manipulovat

Z latinského slova " massa"- těsto, hnětení

Z Hebrejštiny slovo " me-sajk" - pomazat olejem

Co je vlastně masáž a jak nám prospívá

Masáž je manipulování svalů, při kterém dochází k uvolnění nahromaděného napětí. K napětí ve svalech dochází fyzickým stresem (sport, dlouhodobé setrvávání v jedné pozici v práci) nebo emociálním stresem (ukončení vztahu, nadměrná zátěž).  Svalové napětí většinou způsobí nějakou tělesnou dysfunkci, ve formě bolesti svalů, rozsahu pohybu v těle a končetinách, bolest hlavy a tím celkovou únavu. Tyto potíže pak mají neblahý vliv na naší psychiku a jak se celkově cítíme. Pokud je příčinou našich tělesných problémů naše psychika, masáž může působit velice blahodárně.  Masáž stimuluje náš parasympatický nervový systém tak, že zpomalí srdeční tep, dech a sníží krevní tlak. Tím se navodí pocit klidu, uvolnění a pohody. Začnou se uvolňovat endorfiny, takzvané hormony štěstí a dobré nálady, které tlumí bolest. Jestliže se zlepší náš fyzický stav, zlepší se tak i naše psychické rozpoložení.

V čem nám může masáž pomoci

Mnoho lidí si myslí, že výhody masáže se omezují pouze na relaxaci a uvolnění, ale výhody masáže zde nekončí.  Masáže snižují úzkost, zmírňují stres, zmenšují deprese.

Masáž stimuluje imunitní systém tím, že zvyšuje průtok krve a odvádění lymfy a tím zmírňuje nahromadění odpadních látek v tkáních a detoxifikuje náš systém.

Masáž pomáhá přírodní schopnosti těla se samo zdravit. Uvolňuje a tónuje svaly a zabraňuje zraněním. Zvyšuje cirkulaci krve a tím zlepšuje dodávání kyslíku a živin do všech buněk v těle.

Masáž ulevuje od bolesti, zlepšuje zažívání a spánek, odstraňuje psychické i fyzické bloky, podporuje spokojenost a rovnováhu člověka, zvyšuje životní energii a čistí mysl.


Fotogalerie: Masáže

Tato fotogalerie je prázdná.