Masáž celého těla

Nejoblíbenější masáž salonu.

Slovo " Relax" znamená znovu se uvolnit.

Relaxační masáž celého těla stimuluje nervový systém a redukuje fyzický i psychický stres. Navodí příjemný pocit pohody a relaxace. Zklidňuje mysl, uvolňuje celé tělo a zvyšuje životní energii. Dlouhé a jemné tahy uvolní svaly od hlavy až po paty. 

Relaxační neboli Švédská masáž byla původně vyvinuta v 18. století ve Švédsku jako jedna z prvních terapeutických masáží na západě.

A které partie těla se při masáži masírují?

Masáž začíná uvolněním svalů na zádech, příjemným rozmasírováním paží, předloktí a dlaní. Třešničkou na dortu je masáž hlavy. Po masáži hlavy následuje masáž nohou a chodidel z jedné strany, po otočení i z druhé strany + masáž bříška, dekoltu a rukou z druhé strany. Na závěr se můžete těšit na příjemné aroma z esenciálních olejů, které pomůže k uvolnění při masáži šíje, obličeje a hlavy. Po dobu celkové masáže klient leží nejdříve na bříšku a v polovině masáže je požádán, aby se otočil na záda. Pokud je někdo na určitých partiích lechtivý, nebo si nepřeje např. masáž bříška, stačí jenom říci a masáž bude déle prováděna třeba na zádech.

Jak často si dopřát masáž celého těla?

V podstatě se nekladou žádné limity, pokud je člověk v dobré zdravotní kondici.

Osobně doporučuji celkovou masáž jednou za měsíc.


Kdy se celková masáž nedoporučuje?

při zánětlivém onemocnění

v prvních třech měsících těhotenství

při trombóze

při onemocnění srdce, jater a onkologických onemocněních

při infekčních onemocněních

Jestliže si nejste jisti, zda je masáž vhodná pro Vás, můžete mě kontaktovat, nebo se zeptat svého ošetřujícího lékaře.